Zon, zee, strand. Een moedig klein meisje met haar bezorgde oma. En een heel vrolijk visje.
Beleef hun avontuur mee in het voorleesboek, luisterboek met prachtige muziek en het theater!
Duur: 30 minuten. Afmeting speellocatie: speelzaal voor kleuters. Aantal speelbeurten per dag: minimaal 2, maximaal 4. Nodig: stopcontact.
De school krijgt een week voor de uitvoering de cd-opname toegezonden, waarop ook het Matilda en Kleine Vis-liedje staat. (Indien gewenst kan de opname ook als WAV-file per e-mail worden verzonden) De kinderen kunnen dan alvast het liedje oefenen. De uitvoering begint met zeegeluid en de Ouverture, gespeeld door een kleine ensemble van vier musici. Vertelster Marijke Beversluis pakt haar spulletjes uit: een mand met een strandhanddoek, een strandemmertje, een schepje. ‘Ze gaat een verhaal vertellen over Matilda en Kleine Vis, maar doet dat niet alleen.’ De vier fluitisten en hun instrumenten worden geïntroduceerd, evenals de melodietjes die aan de personages zijn verbonden. Dan volgt het verhaal, begeleid door klassieke muziek. Na afloop wordt een paar keer het Matilda en Kleine Vis-liedje gezongen, samen met de musici. Als aandenken krijgen de kinderen een kleurplaat mee. De docent krijgt het prentenboek met luisterboek voor in de klas.
Voor meer informatie neem contact op via het contactformulier en/of 06-24 78 12 21
Duur: 60 minuten. Aantal speelbeurten per dag: 1 t/m 3.
Nodig: achterdoek, beamer en goede geluidsversterking voor de vertelster.
De voorstelling bestaat uit twee delen: het Vertelconcert Matilda en Kleine Vis met ter plekke gemaakte tekeningen geprojecteerd op achterdoek en deel twee: samen tekenen, begeleid door muziek.
Het Vertelconcert bestaat uit de Ouverture; een gesproken Introductie waarin de melodietjes worden voorgesteld; de vertelling begeleid door vier musici en tekeningen op achterdoek; samen met de zaal het Matilda en Kleine Vis-liedje zingen, begeleid door de musici.
In het tweede deel van de voorstelling krijgen de kinderen een kleurplaat en krijtjes uitgedeeld: ze gaan samen met kunstenaar Gerard de Bruyne een kunstwerk maken over wat ze hebben gehoord en gezien. Gerard tekent op een metersgroot vel op het podium een scene uit het verhaal. De kinderen kleuren de uitgedeelde kleurplaat (A4). Ter inspiratie spelen de musici nog een keer de muziek. Alle tekeningen worden daarna tot één groot kunstwerk samengevoegd. Ter afsluiting wordt nog een keer het liedje gezongen. Na de voorstelling krijgen de kinderen een nieuwe kleurplaat mee naar huis. Aan de zaal wordt toestemming gevraagd om het prentenboek met luisterboek te mogen verkopen. Prijs: € 19,95.
Voor meer informatie neem contact op via het contactformulier en/of 06-24 78 12 21
Op zondag 16 oktober 2016 waren wij ook aanwezig op de Haagse Kinderboekenmarkt met ons Prentenluisterboek Matilda en Kleine Vis.
Illustratrice José Vingerling maakte de tekeningen voor het prentenboek die nu ook als decors fungeren. Tijdens de voorstellingen in het Kurhaus, zet zij de decors op het juiste moment neer. Hier springt Kleine Vis nog even uit zee omhoog, als Matilda hem bedankt voor de mooie schelpenberg op het strand.
Vooraf gaven we een workshop waarin we het Matilda en Kleine Vis-liedje alvast instudeerden. Groot en klein deden enthousiast mee en heel wat kinderen durfden het podium op te komen. Vanaf nu integreren we de workshop in de voorstelling, zo leuk was het!
‘Gisteren ben ik met onze eigen Mathilda en Jacqueline naar Theater ins Blau geweest voor “Matilda en Kleine Vis”. Wat een leuke voorstelling! Qua intensiteit, lengte en belevingswereld sluit het precies aan bij onze 4-jarige tweeling. Ze hebben ademloos naar het verhaal zitten luisteren. Ook hun oma en papa hebben genoten, vooral van de mooie muziek. De combinatie van de 3 kunstvormen muziek, tekenen en vertellen is een belevenis voor de kinderen. Thuis ’s avonds heb ik nog uit het boek voorgelezen. De CD ligt al klaar voor een autorit.’
We kregen opnieuw veel complimenten van ouders, waaronder deze:
‘ Wat een goede timing: eerst luisteren en kijken en daarna precies op het goede moment lekker mee mogen doen.’
‘ Ik heb nog nooit zó’n mooie combinatie van verhaal, muziek en beeld in een kindervoorstelling meegemaakt.’
‘ Wat heeft Marijke toch een mooie stem, ik voelde me helemaal Zen worden.’
En de kinderen? Ook nu werd er weer stil en aandachtig geluisterd:
‘Mijn dochtertje ontspande helemaal van de mooie muziek’, vertelde een moeder na afloop.
Op de vraag van Marijke: ‘Wie wil er samen met mij komen zingen?’, liepen kinderen spontaan het podium op.
Ook werd er weer vol overgave gekleurd, samen met onze magische kunstenaar, Mijnheer Gerard.
‘Dag oma’, zei een kind na afloop tegen mij, Noor. Op mijn altfluit speel ik de prachtige oma- en zeemelodie van componist Dominy.
Muziek en personage waren één in haar beleving.
Ontroerd!
Bekijk de recensie over prentenboek en luisterboek!
‘ … Een heerlijk zonnig verhaal dat goed inspeelt op de kinderfantasie …’
‘ … een zeer prettig en bijzonder verhaal om te beluisteren mede door de mooie, op het verhaal inspelende, muziek.’
Noor zag Gerard tekenen in een festival. José was met hem mee en bleek ook prachtig te kunnen tekenen. Dominy musiceerde bij Gerards Kleurfeest. En Egbert Jan en Ivo musiceren weer samen met Dominy en Noor in een ensemble dat vaak muziek speelt die door Dominy is gecomponeerd. En ook hoorde Noor tijdens een muziektheaterstuk Marijke spreken. Al deze bijzondere mensen werden De Vrienden van Matilda!
Klik op de afbeelding om te downloaden.
Mail de tekening met voornaam en leeftijd naar: post@matildaenkleinevis.nl
De mooiste komen in de volgende blog!